Цветовая схема: C C C C
Размер шрифта: A A A
Изображения:

У Маріуполі, Мелітополі та Сєвєродонецьку відбулися воркшопи з ефективних комунікацій

У Маріуполі, Мелітополі та Сєвєродонецьку відбулися воркшопи з ефективних комунікацій

Кількість переглядів: 70

Українське представництво Transparency International у рамках комунікаційної платформи “Декорупція” провело серію регіональних воркшопів “Правила ефективної комунікації: як зробити так, щоб вас почули”. Заходи відбулися 14 та 15 грудня у Маріуполі та Мелітополі, та 9 лютого – у Сєвєродонецьку. 

Воркшопи відвідали 72 учасники, серед них як місцеві активісти, так і представники муніципальної влади. Зануритися в тему комунікацій їм допомагали тренери-практики з досвідом проведення успішних інформаційних кампаній, зокрема в регіонах:

  • Юлія Решітько, комунікаційниця ЧЕСНО та менеджер проектів Центр UA, розповіла про регіональну специфіку адвокаційних кампаній
  • Олександр Равчев, PR-менеджер проекту USAID “Громадяни в дії”, поділився підходами до грамотної комунікації між владою та громадою
  • Анастасія Безверха, директорка аналітичного центру СEDOS, навчала правил побудови ідеального тексту для медіа

Водночас значна частина тренінгів була присвячена інтерактивному спілкуванню з учасниками, які ділилися найбільш характерними для їхнього міста проблемами та спільно з тренерами шукали шляхи їх вирішення.

Для оцінки ефективності заходу організатори також провели опитування учасників до та після воркшопу. Серед запитань: наскільки для вас важлива адвокація, наскільки часто ваша організація робила помилки в комунікації та інші. Промовистим є результат опитування на запитання “Оцініть рівень знань у сфері комунікацій від 1 до 10” – після тренінгу самооцінка комунікаційних знань учасників зросла в кожному з трьох міст.

2.jpg

Крім того, організатори оголосили для учасників воркшопів можливість реалізувати адвокаційний чи просвітницький проект у своєму місті. Для цього потрібно написати концепцію власної антикорупційної ініціативи, і автори 1-2 найкращих ідей у кожному місті отримають від Transparency International Україна комунікаційний менторський супровід та технічну підтримку на реалізацію тримісячного проекту.

“Найкращий спосіб закріпити отримані знання – одразу ж застосувати їх на практиці. Ми з тренерами були приємно вражені активністю учасників у Маріуполі, Мелітополі та Сєвєродонецьку, тож на думку прийшла ідея надати освітнім воркшопам практичного продовження. Для учасників тренінгів це чудова нагода втілити власний антикорупційний проект, отримати додаткові навички з адвокації та, зрештою, зробити своє місто більш прозорим та нетерпимим до корупції”, – зазначив Олександр Калітенко, експерт з аналізу політики TI Україна.

Нагадаємо, що Маріуполь, Мелітополь та Сєвєродонецьк є містами-учасниками проекту TI Україна “Зроби місто прозорим, бери участь у врядуванні”, в рамках якого експерти проводили тренінги з прозорості та підзвітності для місцевої влади та навчали активістів практичним інструментам боротьби з корупцією на місцях.

Переглянути запис воркшопів можна за посиланням: Маріуполь (ч.1, ч.2, ч.3, ч.4), Мелітополь, Сєвєродонецьк.

Також ви можете ознайомитися з інфографіками з корисними комунікаційними інструментами від тренерів.

Серія воркшопів виконана Transparency International Україна в рамках проекту Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалів воркшопу є винятково відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.