Цветовая схема: C C C C
Размер шрифта: A A A
Изображения:

Fight Corruptor Digest: 2-9 квітня

Fight Corruptor Digest: 2-9 квітня

Кількість переглядів: 1

Fight Corruptor Digest: справа Холодницького та наслідки e-декларування громадських активістів

Події, теми, точки зору, що стосуються боротьби проти корупції в Україні за минулий тиждень, з 2 по 9 квітня


№1. Справа Холодницького


НАБУ оприлюднило записи “прослушки” Назара Холодницького.Після оприлюднення записів записів очільники НАБУ та САП прийшли у Парламент та прокоментували деталі кримінального провадження.


“Нарізка слів” так Холодницький назвав опубліковані фрагменти розмов зі свого кабінету. Він наполягає на оприлюдненні всіх записів та висловив готовність захищатися в суді по кожному з можливих дисциплінарних порушень.


Шляхи Ситника та Холодницького розійшлися. До такого висновку дійшов Сергій Фурса після парламентських слухань. Як зауважив інвестбанкір у колонці на Новое Время, очільника САП депутати визнали своїм Про це говорять і оплески, і заготовки у виступі і навіть хвалебні оди, які співають тепер Холодницькому придворні аналітики”. І це, мовляв, є вироком самому Холодницькому. Тоді як атаки депутатів на керівника НАБУ є найкращим для нього компліментом: “Якщо глава антикорупційного бюро бісить корупціонерів, значить, він добре робить свою роботу”.


Третій зайвий. Генеральний прокурор Юрій Луценко проігнорував запрошення депутатів виступити разом з Ситником та Холодницьким. Нагадаємо, що Генпрокуратура брала участь у розслідуванні разом з НАБУ, а сам Юрій Луценко підписався під клопотанням про звільнення Назара Холодницького.


“Справа Холодницького” не поставила боротьбу проти корупції на hold. На цьому наголошували і Артем Ситник, і Назар Холодницький у Верховній Раді. За словами керівника НАБУ, у березні антикорупційні бюро та прокуратура завершили вдвічі більше розслідувань, ніж за попередні два місяці, загалом понад 100 справ направлено до суду. І як показав аналіз від юриста Центру протидії корупції Олени Щербан, насправді закон передбачає продовження штатної роботи САП у випадку раптової зміни керівника.Політична справа, міжвідомча боротьба, піар-акція на тлі неефективної роботи НАБУ та САП? Принаймні так коментували виступи та звіти керівників антикорупційних органів народні депутати. Однак, політикам, які самі є фігурантами справ НАБУ та САП, вигідно показати антикорупційну систему дискредитованою, а створення антикорупційного суду марним.


Відданість духу і букві закону - Transparency International Ukraine закликала НАБУ, САП та ГПУ забезпечити юридичну чистоту процесу розслідування “справи Холодницького”. Тоді це стане шансом для антикорупційної системи довести свою спроможність та здатність до самоочищення.


№2. E-декларування для громадських активістів


3 квітня депутати мали чергову можливість скасувати обов`язок подавати e-декларації для громадських активістів. Шанси розцінювалися як досить високі: з одного боку, антикорупціонери вже встигли засвітити свої декларації у реєстрі НАЗК,  з іншого жорстка критика цих норм з боку міжнародних партнерів (ЄС, Держдеп США, країни G7) так і не вщухла.


Ні, не скасували. І попри n-ну кількість спроб навіть не включили законопроекти про відтермінування та скасування декларування для активістів та іноземців у наглядових радах держкомпаній до порядку денного.Так, почали кампанію з дискредитації антикорупціонерів. Тепер з подачі окремих політиків, медіа та блогерів увага суспільства прикута не до декларацій депутатів та чиновників, де часто-густо можна натрапити на мільйони доларів готівкою, маєтки площею у кілька сотень квадратів і люксові авто, які важко співставити з їхними офіційними доходами. А до зарплат антикорупційних активістів, які не отримують жодних коштів від держави та сплачують податки.


Ні, сенсацій та розкошей у деклараціях активістів не знайшли. Хоча старалися. Українська Правда написала розгорнутий матеріал про хрестовий похід влади проти антикорупційного руху та зібрала історії активістів, які отримали порцію претензій з боку блогерів та медіа.


№3 Антикорсуд: друге читання не за горами


Текст законопроекту №7440 про Вищий антикорупційний суд готується до 2 читання. Комітет правової політики та правосуддя сформував порівняльну таблицю з 1025 правок до законопроекту. Що важливо, раніше до консультацій запросили представника Венеціанської комісії.


Нагадаємо, які недоліки президентського законопроекту про антикорсуд має виправити Парламент, аби справи проти топ-посадовців доходили до логічного завершення обвинувачувальних вироків:№4. Профільний комітет висловив недовіру Уляні Супрун


Варто було МОЗ дати старт медичній реформі та розірвати контракт з ректором НМУ ім.Богомольця Катериною Амосовою,  як парламентський комітет з питань охорони здоров`я більшістю голосів визнав роботу Уляни Супрун незадовільною та рекомендував Кабміну звільнити в.о. Міністра.


“Якщо Супрун дозволяє собі поставити під загрозу українську скрєпу, корупційну солідарність, то їй не місце в уряді” зіронізував з цього приводу Сергій Фурса. Промовистим є перелік членів комітету, які проголосували за висловлення недовіри в.о. Міністра.Прочитати пост Ольги Богомолець з вимогою звільнити Уляну Супрун

Прочитати пост засновника Prometheus Івана Примаченка з вимогою звільнити Ольгу Богомолець з поста голови комітету у ВР№5. ГО-засновниці Громадської ради доброчесності підтримали вимоги ГРД до процесу оцінювання суддів.


Нагадаємо, що наприкінці березня громадськість вирішила не легалізувати фейкову судову реформу своєю присутністю та вийшла з процесу.  Які причини? Вища кваліфікаційна комісія суддів перетворила графік співбесід на конвеєр, створила можливість ігнорувати висновки громадськості та давала зелене світло для суддів, що порушували справи проти учасників Майдану. Поки що на вимоги ГРД ніхто з представників влади не відповів. ВККС натомість закликала громадськість повернутися до процесу  мовляв, ну шо ви, нормально ж сиділи.


Які вимоги потрібно виконання для повернення ГРД до процесу оцінювання суддів - у тексті заяви.№6. Справа Соломатіної зрушила з місця.


Принаймні провадження щодо її незаконного звільнення потроху-помалу та Печерське управління поліції внесло його до Єдиного реєстру досудових розслідувань.


Ганна Соломатіна подала заяву до НАБУ про махінації НАЗК з перевірками декларацій та публічно заявила про контрольованість агентства Адміністрацією Президента. Що сталося потім? Юрій Луценко передав справу у підслідність СБУ, і ні Прокуратура, ні СБУ інтересу у цій справі не виявляють. Саму Соломатіну натомість з НАЗК звільнили  як зауважують її адвокати, незаконно.


Дивитися хроніку справи Соломатіної