Кольорова схема: C C C C
Розмір шрифта: A A A
Зображення:

Чи схильні ви до корупції?

Корупція не є "привілеєм" тільки політиків або можновладців. Ми всі можемо опинитися в ситуаціях, коли існуватиме подібний ризик. Варто оцінити рівень власної схильності до корупції, щоб при зіткненні з нею більш ефективно протидіяти спокусі.

Як і в будь-якій іншій сфері, індивідуальні особливості можна знайти і в схильності до корупції; для деяких корупція є більш привабливою, ніж для інших. Якщо ми усвідомлюємо вразливість до корупції, ми будемо мати кращі шанси уникати неправильних рішень. Навіть якщо у нас висока схильність до корупції, це не звільнятиме від відповідальності, якщо ми піддамось спокусі. Але ми можемо пишатися нашим опором.

Згідно з дослідженням Ahmed Seleim, Nick Bontis, (2009) "The relationship between culture and corruption: a cross‐national study", Journal of Intellectual Capital, Vol. 10 Iss: 1, pp.165 – 184.
Anu Realo, Jüri Allik, Brenna Greenfield, (2008) “Radius of Trust - Social Capital in Relation to Familism and Institutional Collectivism“, Journal of Cross-Cultural Psychology, Vol. 39 no. 4 447-462.
James H. Davis, John A. Ruhe, (2003) “Perceptions of Country Corruption: Antecedents and Outcomes”, Journal of Business Ethics, Volume 43, Issue 4, pp 275-288.
Robert J. House, Paul J. Hanges, Mansour Javidan, Peter W. Dorfman, Vipin Gupta, (2004) “Culture, Leadership and Organizations: The Globe Study of 62 Societies”, Sage Publications.
, ступінь схильності до корупції багато в чому залежить від рівня нашої лояльності до наших друзів та знайомих. Це похвально, коли друзі намагаються допомогти один одному, але ми повинні помічати, коли дії, які друзі виконують заради один одного, порушують інтереси ширшої спільноти або суперечать цінностям суспільства. Важливо враховувати можливі наслідки наших дій для громади (села, міста, країни тощо).

Антидот до корупції – це ідеальний баланс між нашими зв'язками з друзями, знайомими та рідними та зв'язками зі широкою громадою.

 1. Вкажіть, будь ласка, вашу стать:
 2. Вкажіть, будь ласка, ваш вік:
 3. 1. Ваш друг чи подруга, що працює фотографом, бере участь в онлайн-конкурсі фотографії, де переможець визначається за голосами аудиторії. Хоча ви ще не бачили його/її роботи, ваш друг/подруга просить проголосувати за нього/неї.
  Ви б це зробили? (0 - Я б точно це не зробив(-ла), 10 - Я б точно це зробив(-ла))
 4. 2. Якось увечері колега підвозить вас додому з корпоративу, і вам трапляється дорожна поліція. Зупиняючись, колега просить, щоб ви помінялись із ним/нею місцями, бо він/вона випив(-ла) склянку вина на вечірці, а ви не споживали ніякого алкоголю і у вас з собою є водійські права.
  Ви б це зробили?
 5. 3. Колишній однокласник чи однокласниця, що раніше на вас працював(-ла), подається на нову роботу. Хоча він/вона не найкращим чином проявив(-ла) себе на роботі, він/вона просить вас написати рекомендаційний лист. Ви б порекомендували його/її ?
 6. 4. Ви живете у будинку на 12 квартир, де шукають керівника будинку, який займався б питаннями мешканців. Інші мешканці просять вас зайняти цю позицію за символічну оплату. Ви б це зробили ?
 7. 5. У вас на роботі організовують тренінг з обов’язковим відвідуванням для всіх працівників. Однак один/одна з ваших колег не може бути на тренінгу через сімейні обставини. Він/вона просить розписатися у списку відвідування замість нього/неї. Ви б це зробили ?
 8. 6. На дуже важливому екзамені ваш друг/подруга, що сидить поруч із вами, просить вас показати йому/їй ваші відповіді. Ви б це зробили?
 9. 7. Ваш двоюрідний брат чи сестра подається на роботу в компанію, де ви працюєте. Знаючи про те, що ви маєте вплив на рішення щодо персоналу, брат/сестра, достатньо кваліфікований(-а) для роботи, просить замовити за нього/неї слівце. Ви б це зробили?
 10. 8. Ви гуляєте у лісі та помічаєте, як з грузовика скидають сміття в озеро неподалік. Ви повідомите про це місцеву владу?
 11. 9. Механік, що відремонтував(-ла) котел у вас вдома, пропонує не давати вам чек. Якщо ви погодитесь, ви менше заплатите за послугу. Ви б це зробили?